PLASTİK CERRAHİ

Prof. Dr. Serdar ÖZTÜRK

Burun Estetiği

Burun Estetiği I Prof. Dr. Serdar ÖZTÜRKBurun estetiği cerrahisi veya rhinoplasti, burnun görünümünü iyileştirmek için yeniden şekil vermek demektir. Rekonstrüktif rhinoplasti; konjenital anomalileri ve travma nedenli şekil bozukluklarını düzeltmek için uygulanır. Ayıca, burun içi deformitelere bağlı tıkanıklıkları hafifletmek için uygulanan ameliyat olan septoplasti ile birliktede yapılabilir.

Devamını oku...

Revizyon Burun Estetiği

Revizyon Burun Estetiği, (Revizyon düzeltme yeniden gözden geçirme anlamına gelmektedir). İkinci, üçüncü bazen daha fazla sayıda olmak üzere tekrarlayan burun ameliyatı geçirenleri duymuşsunuzdur.

Revizyon Burun Estetiği, Revizyon Rinoplasti Estetiğiİkinci, üçüncü bazen daha fazla sayıda olmak üzere tekrarlayan burun ameliyatı geçirenleri duymuşsunuzdur. Acaba insanlar neden defalarca estetik burun ameliyatı oluyorlar diye merak ederiz. Çoğu kez bunların keyfi yapıldığını zannetsek de inanın büyük kısmının gerçekten haklı sebepleri var.

Devamını oku...

Erkeklerde Burun Estetiği

Erkeklerde Burun Estetiği,

Erkek Burun Estetik, Burun ucu estetiği1. Erkek hastada estetik görünümde en ön planda tutulması gereken şey maskülen görüntünün korunmasıdır.Bunun nasıl yapılacağı ise her hastanın yüz tipine ve harmonisine göre değişebilir. Genel bir kaide olarak burun ucu çok kaldırılmaz, çok inceltilmez ve kalkık bir burun yapılmaz (zaten kadın hastalarda bile doğallığı bozduğu için artık nadiren yapılmaktadır). Burun dudak arasındaki açı kadınlarda 105 derece iken erkeklerde 90 derece civarında tutulur.

Devamını oku...