PLASTİK CERRAHİ

Prof. Dr. Serdar ÖZTÜRK

Küçük Cerrahi İşlemler

Küçük Cerrahi İşlemler (Ben Aldırma, İzlerin Giderilmesi, Kist Alınması, Lipom Alınması)

Hemen her insanın vücudunda koyu renkli lekeler mevcuttur. Dikkatle incelediğinizde vücudunuzun değişik bölgelerinde genellikle koyu renkli ve deriden kabarık olan benleri fark edeceksiniz. Yaygın inanış bu benlerin çıkartılmasıyla kansere dönüşeceği şeklinde olduğundan çoğunluk bu yanlış bilgi ile yetinerek doktora başvurmayı ihmal etmektedir. Oysa bu konuda en derin bilgiye ulaşmak için bir plastik cerraha baş vurmalısınız. Özellikle yüz bölgesinde bulunan ve estetik yönden rahatsız edici olan bu benlerden basit girişimlerle kurtulmak mümkündür. Yetenekli bir plastik cerrah tarafından yapılan bir operasyon, kesinin uygun yönde yapılması, benin uygun derinlik ve genişlikte çıkartılması ve uygun dikiş tekniği ile bu rahatsız edici görünümden en az izle kurtulmanızı sağlar.

Yine vücudunuzdaki dövmeler ve özellikle yüz bölgesinde çeşitli nedenlerle oluşan izler uygun olan cerrahi yöntemle küçültülerek kaybedilebilir. Cilt altı yağ bezesi ve yağ kistleri de aynı şekilde basitçe vücuttan uzaklaştırılır. hastalar için bu işlemler lokal anestezi ile muayenehane ortamında kolayca gerçekleştirilebilir.


  Doktorunuza Sorun  


 

Karın Germe - Abdominoplasti

Karın Germe Abdominoplasti, genel olarak bilinen adıyla "karnın sıkılaştırılması" deri fazlalığının kaldırılması, karnın alt ve orta bölgesindeki yağların alınması ve karın duvardaki kasların sıkılaştırılması için yapılan önemli bir uygulamadır. Bu uygulama, dramatik olarak karında dışarı doğru çıkıntı fazlalık kısmını azaltarak görünümü düzeltmeye çalışır. Bu ameliyatın, kalıcı ancak iç çamaşırı içinde kalan bir skar oluşturduğu akılda tutulmalıdır.

Devamını oku...