PLASTİK CERRAHİ

Prof. Dr. Serdar ÖZTÜRK

Saç Ekimi Ankara

Saç Ekimi

Vücudun belli bölgelerinde kelliğe dirençli olan saç köklerinin alınarak kellik olan bölgelere aktarılması işlemine saç ekimi denilmektedir. Saç dökülmesi hormonal veya çevresel sebeplerle erkeklerde daha sık olmakla birlikte kadınlarda da olabilmektedir. Saç naklinde en sık olarak bu hormonlara dirençli olması nedeniyle kafanın arka bölümü kılları tercih edilmekle birlikte göğüs, kol bacak vs. bölgelerden de nakil yapılabilmektedir. Kafanın arka bölgesinden alınan kılların hafızası dökülmeye karşı dirençlidir. Başlangıçta kafanın arkasından bir kesi ile alınan dokudan ayrılan kıl köklerinin nakli şeklinde yapılan işlem, iz bırakması sebebiyle günümüzde yerini tamamen iz bırakmayan tek tek kılların alınması yöntemine (FUE: follicular unit transplantation) bırakmıştır. Gelişen teknoloji ile birlikte artık Fue saç ekimi yöntemi zirve teknolojilerden biridir. Fue yöntemiyle saç ekimi, kılların kökünü alımının anlamına gelmektedir. Bu teknik ile kılları toplu halde değil, tek tek alındığının da altını çizmek gerekir. 2003 yıllarında piyasaya sürülen bu teknik yaklaşık 14 yıldır halen yaygınlaşmaktadır.

Aynı zamanda FUE saç ekimi en az hasar yapan saç ekimi yöntemidir. Diğer eski yöntemlere göre çok daha az doku hasarı vermektedir. FUE tekniği herhangi bir saç ekim ameliyatı değildir. Herhangi bir kanama, yaralama, yara izi ve herhangi bir ağrı riski taşımamaktadır.

FUE yöntemiyle saç ekimi işleminde alınan greft standart ve tek tip olduğundan saçın ekilecek olduğu alana cildi kesmeden, kıla istenilen açı ile ekim işlemi yapılabilmektedir. Fue saç ekim yöntemiyle en doğal saç görünüşüne sahip olabiliyorsunuz. 

Fue yöntemiyle saç ekimi avantajları

 • Saçlarınız blok halinde değil, tek tek alınarak ekilmektedir.
 • Fue yöntemiyle saç ekimi işleminde herhangi bir bıçak veya kesici alet kullanılmaz.
 • Herhangi bir kesik veya yara izi olmamaktadır.
  • İstenilen tarafa yön verme
  • Daha sık ekim imkanı
  • Daha doğal bir görünüm
  • Bayanlar için rahatlıkla uygulanabilecek saç ekimi tedavisidir.
  • Saç ekimi işlemi hızlı sonuçlar göstermektedir.
  • Diğer saç ekimi tedavilerine göre daha kısa zamanda tamamlanır.
  • Tek seans içinde 4000 ile 7000 arası saç kökü alınıp ekilebilir.
  • Diğer yöntemlere göre saç ekimi konusunda daha önemli bir yere sahiptir.

Saç ekimi Nasıl yapılır?

Saç ekimi tam teşekküllü hastanede steril şartlarda deneyimli bir plastik cerrahi uzmanının kontrolünde yapılmalıdır. Saç Saç ekimi yapılacak sahada ön saç çizgisi hastanın kafa yapısı ve istekleri de göz önüne alınarak belirlenir. Bölgedeki mevcut saç kıllarının yönüne dikkat edilerek saç köklerine zarar vermeyecek şekilde küçük kanallar açılır. Kafatasının özellikle arka tarafından dikkatlice alınmış olan kıl follikülleri mikrocerrahi aletleri kullanılarak dikkatli bir şekilde bu kanallara yerleştirilir.

Saç ekim işlemi ne kadar sürer?

Ekim yapılacak alanın genişliğine göre ve ekilecek saç kılı veya greft sayısına göre değişmekle birlikte 1-10 saat arasında sürebilir.

Kimler saç ektirebilir?

Öncelikle kellik sınıflandırmasına göre saç kılı alınacak bölgede yeterli saç olmalıdır. Yani adayın bu işlem için uygunluğuna muayene ile karar verilmelidir. Merkezimizde ilk muayene ücretsiz yapılmaktadır. 

Hastanın kalp, böbrek gibi kronik hastalıkları olmamalıdır. Kan pıhtılaşma bozuklukları (hemofili gibi pıhtılaşma faktör eksiklikleri gibi) varlığında ekim yapılamaz. Saç alınacak bölgede veya ekim yapılacak alanda önemli cilt hastalığı olmamalıdır.

Ankara saç ekimi hizmeti;

Prof. Dr. Serdar ÖZTÜRK Ankara ilinde saç ekimi konusunda uzman bir ekip ile birlikte hizmet veren Prof. Dr. Serdar ÖZTÜRK fue yöntemiyle saç ekiminde üst düzey bilgiye sahiptir. Sağladığı profesyonel saç ekimi referansları ile Ankara seç ekimi denildiğinde akıllara gelmesi işi ne kadar doğru yaptığının göstergesidir. Saç ekimi

Bu konuda hizmet veren birçok saç ekimleri merkezleri, bu yöntem ile doğru bilgilere sahip olmadığından dolayı doğru sonuçlara ulaşamamaktadır. Teknolojiyi yakından takip ederek sürekli gelişen kadrosu ile birlikte en sağlıklı sonuçlar ve en kaliteli hizmeti uygun saç ekimi fiyatları ile amaç edinen Prof. Dr. Serdar ÖZTÜRK Ankara saç ekimi konusunda sizlere hizmet vermektedir. 


Kaynak : Saç Ekimi

Diğer Ameliyatlar

Diğer Ameliyatlar

Alın Germe Ameliyatları

Alın yüzdeki tüm mimik haraketlerinin önemli bir parçasıdır. Gülerken, ağlarken ve hatta uyurken alın kırışarak, gerilerek, genişleyip daralarak tüm bu aktivitelere katılır. Maalesef hayatımız boyunca yaptığımız tüm bu aktiviteler zamanla izler bırakır. Sonuçta derin alın çizgileri oluşur. Bu problem, alttaki dokuları da içeren bir yöntemle yapılacak uygun bir alın germe ameliyatı ile ortadan kaldırılabilir. Bu tür bir alın germe ameliyatının görünümünüze katkısını görmek istiyorsanız aynanın karşısına geçin ve ellerinizle kaşlarınızın hemen dışından tutup alın cildinizi yukarı ve dışa doğru çekin. Yüz görünümünüzdeki yenilenmeyi göreceksiniz. Tüm alın germe ameliyatlarında kaş kaldırma operasyonu da uygulanır. Ameliyat izleri saçlı deri içine saklandığı için asla görünmez. Uygulanan son yöntemle ameliyat sonrası bu tazelenmiş görünümünüz ortalama 10 yıl boyunca hiç bozulmadan korunacaktır. Bu süre bitiminde eğer ihtiyaç olursa ameliyat tekrarlanabilir.

Göz Kapağı Ameliyatları

Estetik göz kapağı ameliyatı ile sizin yorgun ve üzgün görünmenize neden olan üst göz kapağınızdaki fazla yağ torbaları ile kırışık ve sarkmış deri uzaklaştırılır. Aynı zamanda alt göz kapağındaki torbalar ve deri fazlalıkları da alınarak alt göz kapağı cildiniz gerginleştirilir. Sonuçta daha parlak ve enerjik bir bakış ve dinlenmiş bir görünüme kavuşursunuz. Ameliyat kesileri usulüne uygun olarak planlandığında hastalarda böyle bir ameliyat geçirdiklerini gösterir bir iz kalmaz.

Küçük Cerrahi İşlemler (Ben Aldırma, İzlerin Giderilmesi, Kist Alınması, Lipom Alınması)

Hemen her insanın vücudunda koyu renkli lekeler mevcuttur. Dikkatle incelediğinizde vücudunuzun değişik bölgelerinde genellikle koyu renkli ve deriden kabarık olan benleri fark edeceksiniz. Yaygın inanış bu benlerin çıkartılmasıyla kansere dönüşeceği şeklinde olduğundan çoğunluk bu yanlış bilgi ile yetinerek doktora başvurmayı ihmal etmektedir. Oysa bu konuda en derin bilgiye ulaşmak için bir plastik cerraha baş vurmalısınız. Özellikle yüz bölgesinde bulunan ve estetik yönden rahatsız edici olan bu benlerden basit girişimlerle kurtulmak mümkündür. Yetenekli bir plastik cerrah tarafından yapılan bir operasyon, kesinin uygun yönde yapılması, benin uygun derinlik ve genişlikte çıkartılması ve uygun dikiş tekniği ile bu rahatsız edici görünümden en az izle kurtulmanızı sağlar.

Yine vücudunuzdaki dövmeler ve özellikle yüz bölgesinde çeşitli nedenlerle oluşan izler uygun olan cerrahi yöntemle küçültülerek kaybedilebilir. Cilt altı yağ bezesi ve yağ kistleri de aynı şekilde basitçe vücuttan uzaklaştırılır. hastalar için bu işlemler lokal anestezi ile muayenehane ortamında kolayca gerçekleştirilebilir.

Kepçe Kulak ve Tedavisi

Kepçe kulak özellikle okul çağındaki çocuklarda psikolojik ve sosyal problemler oluşturabilen bir şekil bozukluğudur. Kepçe kulak görünümünden rahatsız olan herkes, kulak gelişiminin tamamlanacağı okul çağından itibaren bu ameliyat için adaydır. Ameliyat lokal veya genel anestezi ile yapılabilir ve ameliyat sonrası operasyon bölgesi yaklaşık 5 gün kulak ameliyatına özgü bir bandajla korunur. Daha sonraki dönemde yaklaşık iki hafta süre ile dikkat çekmeyen bir tenisci bandajı ile normal hayata dönülebilir.

Erkek Meme Büyümesi (Jinekomasti)

Jinekomasti çoğunluğunun nedeni belli olmaksızın erkeklerde memelerin normalden büyük olmasıdır. Erkeklerin küçümsenemeyecek bir çoğunluğunda jinekomastiyle karşılaşılır. Sorun başlıca kozmetiktir. Eğer memenizin büyüklüğünden memnun değilseniz bir plastik cerrah tarafından sorununuz kolayca çözülebilir. Eğer bu meme büyümesi sadece aşırı yağlanma sonucu ise liposuction(vakumla yağ emme) yöntemi ile giderilebilir. Eğer meme dokusunda artışa bağlı ise küçük bir kesi ile girilerek fazla meme dokunuz çıkartılır.

Dişiden Erkeğe Dönüştürme Ameliyatları

Tüm vücut özellikleri dişi olarak doğan ancak cinsel kimliğini yaşamaya başladığında kendini erkek olarak kabul eden insanlar dişi transseksüeldirler. Bu kişiler erişkin yaşa geldiklerinde kendilerine dişi bir partner bulmak isterler. Bu hastalara yapılan ameliyatla dişilik organları çıkartılır ve plastik cerrahi ekibi tarafından penis yapılır. Penis yapımı plastik cerrahinin en üst düzey komplike ameliyatlarından birisidir. Bu ameliyat için tarafımızdan Dünya'da ilk kez tanımlanan bacaktan alınan ve içinde incik kemiği de bulunan bir dokudan penis hazırlanmaktadır. Bu yeni yapılan penisin duyusu da mevcut olduğundan hem görünüm ve hem de fonksiyonel olarak tamamen normal penis işlevini görecektir. Uzun vadede sosyal ve psikolojik düzelme olağanüstü belirgindir. Mahkeme kararı ile erkek kimliğini yasal olarak almak mümkündür.

Penis Yapılması

Değişik doğumsal veya doğum sonrası nedenlerle penis gelişimi olmayan , çeşitli nedenlerle penis kaybı olan veya aşırı derecede küçük penisi olan hastalar özellikle cinsel aktivite çağına geldiklerinde çok büyük psikolojik ve sosyal sorunlarla karşı karşıya kalırlar. Bu sorunlarınızı bu konuda özel deneyimi olan bir plastik cerrah çözebilir. Penis yapımı plastik cerrahide en üst düzey komplike bir ameliyattır. Biz bu ameliyat için dünyada ilk kez kendimizin tanımladığı bacaktan incik kemiğinin bir kısmını da içine alarak hazırladığımız dokuyu kullanarak başarılı ile penis yapmaktayız. Yapılan penis hem görünüm hem de işlev olarak normale çok yakındır. Hem idrar yapmak hem de cinsel boşalma başarı ile sağlanabilmektedir. Bu penisin duyusu tamamen normal olduğu için orgazm normal olarak gerçekleşmektedir. Bugün bu şekilde ameliyat ettiğimiz hastalarımızın başarılı evlilikleri ve cocukları vardır. Kadından erkeğe cinsiyet değişiminde de bu yöntem tarafımızdan başarı ile uygulanmaktadır.

Hipospadias (Peygamber Sünneti)

Hipospadias doğumsal bir penis anomalisi olup, idrar yolunun penis ucundaki normal yerinde değil de daha aşağıda olması sonucu gelişir. Bunun sonucunda hastalar ayakta idrar yapamazlar . Penis şekli ereksiyonda aşağı doğru eğilebilir ve cinsel ilişkiye müsade etmeyebilir dolayısıyla normal ejakülasyon sağlanamadığı için çocuk sahibi olmak çoğu kez mümkün değildir. Tüm bu problemleriniz bu konuda özel deneyimi olan bir plastik cerrah tarafından çözülebilir.

 

Kulak Kepçesi Yapımı

Doğumsal veya sonradan çeşitli nedenlerle kulak kepçeniz hiç gelişmemiş veya çok az gelişmiş olabilir. Bu durumda yeniden kulak kepçesinin yapımı hem duyma fonksiyonu açısından hem de görünüm açısından çok önemlidir. Bu amaçla MEDPOR denen vücut tarafından tamamen kabul edilen ve uyumlu, kulak kepçesi şeklinde üretilmiş bir materyalin üzeri kendi dokunuzla kaplanarak başarıyla kulak kepçesi yapımında kullanılmaktadır. Bu yöntemle tamamen simetrik ve iyileşmesi tamamlandığında tüm kulak girinti ve çıkıntılarının oluştuğu bir kulak kepçesi elde etmek mümkündür.

 

Yüz kemik Bozukluklarının Düzeltilmesi

Alt ve üst çenede çeşitli nedenlerle gelişen bozuklular hem yüzün estetik görünümünü bozar hem de dişlerin normal kapanmasını engelleyerek çiğneme fonksiyonunu güçleştirir, engeller. Bu tür yüz kemik bozuklukları deneyimli bir plastik cerrah ve bir ortodontist tarafından kapsamlı bir değerlendirme ve ameliyat ile tamamen ortadan kaldırılabilir. Yapılacak ameliyat ile üst ve alt çeneniz tek tek veya birlikte ileri veya geri alınarak hem yüz estetik görünümünüzün düzelmesi hem de dişlerin normal kapanım konumuna getirilmesi sağlanabilir.

 

Masseter Hipertrofisi (Yanak kası büyümesinin tedavisi) Ameliyatları

Yüzün her iki tarafında bulunan çiğneme kasları bazen diş dizilim bozukluklurına bağlı olarak bazen de nedeni bilinmeksizin büyüyebilirler. Bu durumda yüzünüzde yatay eksende bir genişleme olur . Eski yüz görünümünüze kavuşmanız için bu konuda deneyimli bir plastik cerraha başvurmalısınız. Ağız içinden yapılan kesilerle girilerek çiğneme kasınızın büyüyen bölümleri çıkartılabilir ve bu ameliyat sonucunda çiğneme fonksiyonunuz etkilenmez. Kesiler ağız içinde olacağından yüzünüzde kesi izi kalmaz ve eski yüz görünümünüze kavuşursunuz.


  Doktorunuza Sorun