Burun Estetiği Ankara

Burun Estetiği Ankara

Burun Estetiği Ankara

Burun Estetiği

Burun Estetiği; burnun şeklini ve görüntüsünü kalıcı olarak düzeltip yeniden şekillendirmeye burun estetiği denir. Tıp dilinde rinoplasti estetik burun ameliyatı anlamına gelir.

Burun kemik yapısı (iskeletini) ile yumuşak dokuları yeniden şekillenerek yüze göre uyumlu ve orantılı bir hale getirilmesi ameliyatına burun ameliyatı denir.

Rekonstrüktif estetik burunun konjenital anomalileri ve travma nedenli şekil bozukluklarını düzeltmek için uygulanır. Burnun içindeki deformitelere bağlı burun tıkanıklıkları hafifletmek için uygulanan bir ameliyat olan septoplasti ile birliktede yapılabilir. Burun yüz çevresinin estetiğini belirleyen en önemli ve en büyük unsurdur. Estetik cerrahi alanı içindeki en önemli ameliyat grubunu oluşturan burun estetiğidir.

Burun Estetiği ile Neler Yapılabilir?

  • Burun estetiği buruna yeni bir şekil vermek için uygulanır.
  • Burun ucu kaldırılıp indirilebilir.
  • Burun ucu inceltilip sivriltilebilir, veya tam tersi kalınlaştırılabilir.
  • Burunda sağa sola eğrilikler varsa düzeltilebilir
  • Burun sırtı çökükse dolgunlaştırılabilir.
  • Burun kambursa fazlalıkları alınabilir.
  • Burun delikleri büyükse küçültülebilir, asimetri varsa düzeltilebilir.

Burnun şekli ile ilgili problemlerin yanı sıra septum deviasyonu adı verilen iç kıkırdak ve kemik eğrilikleri, buna bağlı nefes alma zorluğu varsa burun estetiği ameliyatı ile birlikte septum deviasyonu ameliyatı da yapılarak nefes almada rahatlama sağlanır. İdeal burun estetiği, buruna yüz ile uyumlu doğal bir şekil vermekle birlikte nefes almayı da rahatlatmalıdır.


Burun Estetiği Neden Önemlidir?

Burun Ameliyatına Nasıl Hazırlanılır ?

Burun Ameliyatında Doğru Analiz Oldukça Önemlidir!

Burun Eğriliği

Burun Deliği Simetrisi Neden Önemlidir?

Her Burun Modeli Uygulanabilir mi ?

Burun Estetiğinde Hangi Teknik Uygundur ?

Burun Estetiği Ameliyatında Hangi Tür Anestezi Uygundur?

Burun Ucu Estetiği Herkeze Yapılır mı ?

Burun Estetiğinde Cilt Örtüsü Önemli midir?

Burun Ameliyatı Tamponlumu Tamponsuz mu Olmalıdır ?

Burun Ameliyatı Sonrasındaki Süreç Nasıl Gelişir?

Burun Estetiği Nezaman Tam Oturur?

Burun Ameliyatından Sonra Normal Hayata Dönmek

Burun Estetiği için En Sık Sorulan Sorular

Revizyon Burun Ameliyatları


Burun Ameliyat Öncesi Göz Önünde Bulundurulması Gerekenler Nelerdir?

Burun estetiği ameliyatı düşünülüyorsa, atılması gereken ilk adım iyi bir estetik cerrah ile görüşmektir. Ameliyat sonrası görünüş ve hisleriniz hakkındaki beklentilerinizi samimi olarak estetik cerrahınızla görüşmelisiniz.

Herhangi bir estetik ameliyat olmadan önce duygusal olarak dengeli durumda olmanız en önemli faktörlerden biridir. Burun estetiği ameliyatı burnunuzun şeklini değiştirip yüzünüze yeni bir ifade katacaktır. Burun estetiği görünümünüzü iyileştirip kendinize güveninizi yenileyecektir.

Estetik cerrahınız sizi muayene ettikten sonra, uygulamadaki kararları etkileyecek diğer değişiklikleri sizinle görüşecektir. Pek çok örnekte rhinoplasti için tavsiye edilen en erken yaş, burnun gelişiminin yüzde doksanını tamamladığı genç yaşlardır. Daha yaşlı bireylerin durumu, yaşa göre farklılıklar göstermektedir.

İlk görüşme sırasında cerrah uygulayacağı cerrahi tekniği, anesteziyi, ameliyatın nerede yapılacağı ve gerçekci olarak ameliyattan ne beklenmesi gerektiğini içeren özel detayları size açıklayacaktır. Rhinoplastiye karar vermeden önce düşünülmesi gereken riskler ve masraflar gibi diğer faktörleride cerrahınızla bu görüşmede konuşmalısınız.

Binlerce burun estetiği ameliyatı her yıl başarılı olarak yapılmaktadır. Buna rağmen cerrahinin potansiyel risklerinin ve bu ameliyata bağlı spesifik komplikasyonların farkında olmalısınız. Ameliyat, primer olarak, görünümü iyileştirmek için uygulandığında, enfeksiyon gibi ameliyat sonrası komplikasyonlar oldukça nadirdir. Tam olmayan iyileşme ikinci bir ameliyat gerektirebilir. İyileşme sürecinde ve ameliyat sonrası cerrahınızın bakım önerilerine sadık kalırsanız, komplikasyon meydana riskiniz en aza inecektir.

Burun estetiği fiyatları, ameliyatın malzeme masrafları ve yapılacak olan hastaneye göre değişiklikler göstermektedir. Ameliyatın uzunluğuna, anesteziye, kullanılan ek malzemelere ve cerrahinin yapıldığı hastaneyede göre ücret değişiklik gösterebilmektedir.

Bu gönderiyi paylaş