Penis Uzatma ve Kalınlaştırma Ameliyatı

Penis Uzatma ve Kalınlaştırma Ameliyatı

Penis Uzatma ve Kalınlaştırma Ameliyatı

Penis uzatma ve Kalınlaştırma ameliyatı öncesi hazırlık nasıl olmalıdır?

Öncelikle hekiminiz tarafından tam bir tıbbi öykünüz alınacaktır. Burada vereceğiniz bilgiler gerek sorular gerekse yanıtları yasal olarak  tamamen gizli tutulacaktır. Tarafınıza sorulması olası sorular aşağıdaki gibidir:

 1. Şeker hastalığı, yüksek kan basıncı ya da kalp hastalığı veya damarlarda tıkanıklık yapma olasılığı olan diğer hastalıklar gibi herhangi bir sağlık sorununuz var mı?
 2. Ağrı kesici, kan sulandırıcı, bitkisel ek alternatif tedaviler gibi sürekli olarak kullandığınız bir ilaç ya da besin var mı?
 3. Sigara, alkol veya uyuşturucu alışkanlığınız var mı?
 4. Bildiğiniz bir alerjiniz var mı?
 5. Daha önceden geçirdiğiniz önemli bir hastalık ya da ameliyat var mı?
 6. Genel sağlık durumunuz nasıldır?
 7. Yakın zamanda ateş, döküntü ya da soğuk algınlığı geçirdiniz mi?
 8. Son dönemlerde kovid ve benzeri hastalığı olan kimselerle bri temasınız oldu mu?

Penis uzatma ve kalınlaştırma amacıyla penis asıcı bağ kesilmesi ve otolog yağ enjeksiyonu işlemi için cerrahi planlama nasıl olmaktadır?

İşlemlerin planlı ve sorunsuz gidebilmesi amacıyla aşağıdaki konulara dikkat etmeniz gerekmektedir;

 1. Sigara kullanıyorsanız cerrahiden iki hafta önce sigara kullanımını azaltın ya da tercihen tamamen bırakın.
 2. Kan sulandırıcı ilaçların veya bitkisel besinler kullanıyorsanız cerrahi öncesi mutlaka hekiminizi bilgilendiriniz. Kan sulandırıcıların tamamen kesilmesi gerektiği için işlem öncesinde kardiyoloji uzmanınız ile konsülte edilmesi gerekecektir.  Şeker hastalığı, yüksek kan basıncı, kalp hastalığı, solunum yolları hastalığı gibi hastalıklar nedeniyle ilaç kullanıyor iseniz; ilaç alımı ve dozları konusunda hekiminize danışınız.
 3. Planlanan cerrahiden kısa süre önce ateş, döküntü ve soğuk algınlığı benzeri şikayeti bulunan hastaların, hekimlerini bilgilendirmesi son derece önemlidir. Bu tarz şikayetlerin varlığında cerrahi işlem genellikle ileri bir tarihe ertelenecektir.
 4. Cerrahi sonrası 2 gün süreyle araç kullanmamanız tavsiye edilir.
 5. Hastaneye gelirken yanınızda küçük çocukların getirilmemesine özen gösteriniz.

Penis uzatma ve kalınlaştırma ameliyatı öncesi evde hazırlık nasıl olmalıdır?

 1. Eğer işlem genel anestezi ile hastanede yapılacak ise  cerrahi öncesi asgari 6 saatlik bir süreçte hiçbir şey yenmemeli ve içilmemelidir.
 2. Cerrahi gününün sabahında özellikle idrar yaptırıcı ilaçlar (Diüretikler) kullanılmamalıdır.
 3. Cerrahiden bir gece öncesi ya da cerrahi sabahında hastaların banyo yapması önerilir.
 4. Cerrahi alanda yer alan saç ve kılların temizliği temizlenmesi önemlidir.
 5. Hastaneye gelirken bol elbiselerin giyilmesi tercih edilmelidir.
 6. Gözlük, takı ve değerli eşyaların, hastaneye gelirken evde bırakılması önerilir
 7. Hekiminiz tarafından önerilmiş ise; sürekli kullandığınız şeker hastalığı, yüksek kan basıncı, kalp hastalığı, kolesterol düşürücü vb. ilaçlarınız evde az miktarda su ile alınız.
 8. Ameliyattan en az 2 gün önce anestezi hocamızın değerlendireceği şekilde kan tetkikleri ve gerekli diğer testlerin yapılması zorunludur. Ancak uygun olan hastalar ameliyat olabilirler.

Yanınızda getirilecekler: Aşağıda belirtilenleri hastaneye beraberinizde getirmeniz gerekmektedir:

 1. Kimlik kartı, sigorta kartı ve mevcut ilaç reçeteleriniz
 2. Kullanmış olduğunuz tüm ilaçlar
 3. Yanınızda bulundurmanız gereken asgari miktarda para ya da kredi kartı
 4. Cerrahi sonrası kullanabilecek iseniz; saç fırçası, diş fırçası ve kişisel temizlik ile ilgili malzemeler

Hastane Giriş İşlemleri

Hastaneye gelir gelmez, hasta yatış işlemlerinin yapıldığı birime başvurunuz. Bu birimde tarafınıza sorulacak olası soru ve istenecekler aşağıdaki gibidir:

 1. Adres ve telefon bilgileri
 2. Kimlik kartı
 3. Kanuni olarak onaylamak zorunda olduğunuz evrakları okuyup imzalamanız istenecektir.

Yatış sonrası  serviste tarafınıza aşağıdaki işlemler uygulanacaktır.

 1. Sistemik kan basıncı, nabız ve vücut ısısı ölçümü
 2. Cerrahi enfeksiyon riskinin azaltılması amacı ile, cerrahi alanda yer alan saç ve kılların kesilmesi (Ameliyat odasında da yapılabilir)
 3. Gerekli ilaç ve sıvı solüsyonların tarafınıza verilebilmesi amacı ile damar yolu açılması
 4. Cerrahi işlem sırasında uygulanacak olan Anestezi tipi ile ilgili olarak uzman bir hekim tarafından bilgilendirilecek ve hangi anestezi tipini seçtiğiniz kayıt edilecektir

Tüm bu işlemler sırasında refakatçiniz yanınızda bulunabilir. Bununla birlikte cerrahi odasına girişiniz ile birlikte sorumlu cerrahi personel dışında hiç kimsenin ameliyathane bölümüne girmesine izin verilmeyecektir.

 

ANESTEZİ İŞLEMİ

Anestezi işlemi; tarafınıza uygulanacak olan cerrahi prosedür sırasında herhangi bir ağrı duymadan, ameliyatınızın baştan sona konforlu bir şekilde devamını sağlayan uygulamadır. Bu işlem ‘Anesteziyoloji ve Reanimasyon’ hekimlerinin kontrolünde değişik şekillerde uygulanabilmektedir. PENİS UZATMA VE KALINLAŞTIRMA AMACIYLA PENİS ASICI BAĞ KESİLMESİ VE OTOLOG YAĞ ENJEKSİYONU cerrahi tedavisi aşağıda sıralanmış anestezi seçeneklerinden herhangi birinin yardımı ile uygulanabilir:

 1. Genel anestezi: Bu işlemde hastalar tam bir uyku halinde olup; hiçbir şekilde uygulanan cerrahi ile ilişkili bir uyaranı hissetmezler. İşlem sırasında hastaların hayati fonksiyonları uzman hekimlerce yakından takip edilir.
 2. Spinal anestezi: Spinal anestezi uygulanan hastalar bel bölgesinin altında kalan vücut bölgelerinin hissini geçici olarak kaybeder ve yine bu bölgede yer alan, bacak gibi uzuvlarının hareket yeteneğini yine geçici olarak kaybederler.
 3. Epidural anestezi: Spinal anestezi işlemine benzer şekilde, omurilik kanalı dışına yerleştirilen bir kateterden verilen lokal anestezik maddeler yardımıyla, bölgesel anestezi gelişmesi sağlanır.
 4. Lokal anestezi: Yağ alınacak bölgeye siz uyanık olduğunuz halde enjeksiyonlar yapılarak uyuşması sağlanır.

Cerrahi işlem sırasında hangi tip anestezinin uygulanacağı; genellikle hasta, anesteziyoloji uzmanı ve ameliyatı yapacak olan hekimin tercihi ile tıbbi gereksinimler göz önüne alınarak, ameliyat ekibi tarafından kararlaştırılır.

AMELİYAT İŞLEMİ

Ameliyat işlemi, ameliyatın güvenli ve daha önemlisi steril şartlar altında gerçekleştirilebileceği, bilimsel standartlara uygun ameliyathanelerde yapılır. Ameliyathanelerde, ameliyatı gerçekleştirecek ekip dışında, ameliyathane hemşire ve teknisyenleri de yer almaktadır. Sözü edilen ekibin görevi; ameliyatın başından sonuna kadar ameliyatınızın güvenli bir şekilde tamamlanmasını sağlamak ve işlem sırasında hayati fonksiyonlarınızı yakından takip ederek, gerekli anlarda zorunlu tıbbi müdahaleleri yapmaktır. Penis uzatma ve kalınlaştırma ameliyatı sonrası, genellikle aynı gün hastaneden çıkış yapabilirsiniz. Veya lokal anestezi ile yapılmışsa işlem sonrası evinize dönebilirsiniz.

Penis uzatma ve kalınlaştırma işlemi sonrası süreç ağrılımıdır?

Bu ameliyat sonrası doktorunuzun tavsiye edeceği basit bir ağrı kesiciyi birkaç gün kullanmanız yeterli olacaktır. İlk birkaç gün belirtilenden daha şiddetli ağrınız olursa mutlaka doktorunuza bilgi vermelisiniz.

 

PENİS UZATMA VE KALINLAŞTIRMA AMACIYLA PENİS ASICI BAĞ KESİLMESİ VE OTOLOG YAĞ ENJEKSİYONU AMELİYATI SONRASI GENEL UYGULAMALAR

 1. İlk 2 gün otomobil ve benzeri araç kullanmamalısınız.
 2. Ilk 2-3 gün şişlikler olacaktır, penisteki ödem uç organ olması sebebiyle daha fazladır ve daha yavaş inebilir. O nedenle özellikle ilk 2 gün evde istirahat etmeniz tavsiye edilir.
 3. Verilen yağlarınsağa sola kaymaması için ilk 4 gün sırt üstü yatmanızda fayda vardır.
 4. 3-4 hafta süreyle her türlü cinsel perhiz önerilir.
 5. 2-3 hafta dolduktan sonra penis asıcı bağının tekrar yapışmaması için doktorunuzun önereceği çekme hareketini yapmalısınız.
 6. SİGARA KULLANILMASI HEM YARA İYİLEŞMESİNİ OLUMSUZ ETKİLER HEM DE YAĞLARDA ERİMEYİ ARTIRABİLİR.

 

PENİS UZATMA VE KALINLAŞTIRMA AMACIYLA PENİS ASICI BAĞ KESİLMESİ VE OTOLOG YAĞ ENJEKSİYONU AMELİYATI SONRASI YARA BAKIMI

Ameliyat sonrası genellikle ameliyat bölgeleri uygun steril bandaj ya da sargılar ile örtülmektedir. Ameliyat sonrası erken dönemde kesi bölgesinde hafif şişlik ya da kızarıklık olması mümkündür. Kesi bölgesi bakımı ile ilgili önemli noktalar aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 1. Kesi bölgesine elinizle dokunmadan önce ellerinizi sabunlu su ile yıkayınız
 2. Kesi bölgesini her zaman temiz ve kuru olmasına dikkat ediniz. Ameliyat sonrası ne zaman banyo yapabileceğinizi hekiminize danışınız. Genellikle 4ncü günden sonra banyo mümkün olabilmektedir.
 3. Bandaj ya da sargının tamamen alınması konusunda hekiminiz ile görüşünüz.
 4. Kesi sahasında önemli ölçüde şişlik, ağrı kanama, kızarma, sıcaklık artışı ya da akıntı varlığında hekiminize başvurunuz. Tüm bunların dışında kesi sahası ile ilgisiz gibi görünen titreme ile yükselen ateş, bulantı, kusma ve baş dönmesi gibi genel bulguların varlığında da vakit geçirmeden hekiminiz ve ilgili sağlık kuruluşu çalışanları ile iletişime geçiniz.
 5. Penis uzatma ve Kalınlaştırma ameliyatından sonra asgari 4 hafta süre ile cinsel ilişkiye girilmemesi önerilir. Bu süre özel bazı durumlarda hekiminiz tarafından uzatılabilir.

EVİNİZE GİTMEDEN ÖNCE YAPILMASI GEREKENLER

Dikkat etmeniz gereken başlıklar ile ilgili olarak hekiminiz tarafından bilgilendirme yapılacaktır. Ek olarak, merak edip sormak istediğiniz her türlü konu ile ilgili hekiminize danışabi- lirsiniz. Hastaneden ayrılmadan önce hekiminiz tarafından yapılan bilgilendirme sırasında erişkin bir yakınınızın yanınızda olması; özellikle unutabileceğiniz bazı önemli konuların hatırlanması açısından faydalı olabilir. Genellikle sorulması gereken ve hekimlerin bilgilendirme yaptıkları başlıklar aşağıdaki gibidir:

 1. Ameliyat sonrası banyo zamanı
 2. Yiyecek ve içecek kısıtlamaları
 3. Araç sürmeye başlama zamanı
 4. Yara bakımı
 5. Kullanılacak ilaçlar ve ağrı kontrolü
 6. Rutin fiziksel aktiviteye başlama zamanı ve belli sürelerle yapılmaması gereken aktiviteler
 7. İşe dönme zamanı
 8. Ameliyat sonrası ilk kontrol randevu tarihi

İşlem sonrası ne zaman işime dönebilirim ?

2 gün mutlak istirahat etmeniz tavsiye edilir. Sonrasında ağır olmayan iş kollarında çalışabilirsiniz. 3-4 haftadan sonra daha ağır işlerde çalışmanız mümkün olabilir.


  İletişim Formu

  Ayrıntıları sormaktan çekinmeyin

  Bu gönderiyi paylaş