Penis Kalınlaştırma

Penis Kalınlaştırma

Penis kalınlaştırma işlemi dünyada en çok yapılan ameliyatların başında gelmektedir. Hastanın muayenesi sonrasında uygun görülen kişilere genellikle lokal anestezi ile uygulanabilen bir işlemdir. Bu amaçla en sık yağ dokusu kullanılmaktadır. Büyütme amacıyla penise yabancı dolgu maddeleri enjeksiyonlarını da içeren pek çok uygulamalar vardır. Bunlarla karşılaştırıldığında yağın kendi dokunuz olması sebebiyle allerjik reaksiyonlar olmayacağı, bir kısmının kalıcı olması, kısa işlem süresi, ayaktan tedavi seçeneği sunması ve gerektiğinde tekrarlanabilmesi gibi pekçok avantajları vardır. En önemli dezavantajlarından bazıları ise asimetrik erime, küçük toplanma alanları oluşturması gibi sayılabilir.

Penis yağ enjeksiyonları mutlaka deneyimli bir cerrah tarfından yapılmalı, işlem sırasında damar ve sinir yapılarına dikkat edilmelidir.  İyi bir planlama ile uygun şekilde hazırlanmış olan yağ titizlikle ve simetrik olarak penise uygulanmalıdır. Yanlış uygulama yapılmadığı sürece penise verilen yağ testislere veya skrotuma kaymaz.  Penise yağ dolgusu sonrası 6 ay içinde %60-70 lere varan oranlarda erime olabilmektedir. Ancak diğer bölüm ise kalıcı olacaktır. Hyaluronik asit gibi dolgu madde enjeksiyonlarının kalıcılığı ise 6-12 aydır. İhtiyaç halinde 6 aydan sonra tekrar yağ dolgusu ile takviye kalınlaştırma yapılabilmektedir. Penis çevresinde % 20 lere varan oranlarda çevresel artış beklenebilir, ancak sonuçlar kişilere göre değişiklik gösterebilir.

Penis kalınlaştırma işlemi tek başına yapılabildiği gibi sıklıkla penis uzatma işlemi ile birlikte de yapılabilmektedir. Sigara içiminin ilk haftalarda yağ erime miktarını artırabileceği akılda tutulmalıdır. Sigaranın işlemden bir hafta önce bırakılması ve sonrasında 3 hafta süreyle içilmemesi önerilir. Penis kalınlaştırma sonrasında 3-4 hafta süreyle cinsel ilişki yasaklanmalıdır. Aksi halde yağ dokularının penis köküne doğru birikerek bombeli asimetrik alanlar oluşturabileceği akılda tutulmalıdır.

Penis uzatma veya kalınlaştırma ameliyatlarının libidoyu artırıcı ya da azaltıcı etkisi yoktur. Penis büyütme ameliyatlarının ereksiyon üzerinde de olumlu veya olumsuz etkileri yoktur.

Penis uzatma ve kalınlaştırma ameliyataları kısırlık yapmaz. Hatta ereksiyon boyu 10 cm. nin altında olan kişilerde penis uzatma işleminin kısırlık üzerinde olumlu etki oluşturabileceği düşünülmektedir.

Penis ameliyatlarının erken boşalma üzerine olumlu veya olumsuz etkisi yoktur. Bu tip sorun yaşayan kişilerin detaylı bir inceleme yaptırmaları gerekir.

Ameliyatlardan sonra peniste his kaybı genellikle yaşanmaz. Erken dönemde ödeme bağlı oluşan hissizlik kısa bir süre içinde genellikle düzelebilmektedir.

Ereksiyonda penisin dik durması için penis bağının bir kısmı sağlam bırakılmaktadır. Ereksiyonda penis karına yapışmak yerine biraz daha karşıya bakabilecektir.

Penis kalınlaştırma ameliyatlarından sonra penis biraz daha kısalmış gibi algılanabilir. Enine kalınlaşma nedeniyle gerçekte boyunda kısalma olmadığı halde hafif kısalmış gibi bir yanılsama olabilir. Örneğin 10 cm uzunluğunda ince ve kalın iki kaleme baktığınızda aslında aynı boyda olmalarına rağmen kalın olan daha kısaymış gibi algılanabilir.

Bu gönderiyi paylaş