Penis Uzatma

Penis Uzatma

Penis uzatma ameliyatları özellikle ereksiyon boyu 10 cm. nin altında olan kişilere önerilmektedir. Penis boyunu uzatmak için çok fazla bir seçenek bulunmamaktadır. Dünyada en yaygın olarak kullanılan teknik, penisi leğen kemiğine bağlayan asıcı bağın (ligamentum suspenserium penis) kısmi olarak kesilmesi şeklindedir. Bu bağın kesilmesi ile penis boyu ortalama 2 cm kadar uzatılabilmektedir. Ayrıca özellikle kilolu hastalarda penis üzerindeki yağlı bölgeye yapılacak olan liposakşın işlemi de penis boyunda uzamaya ek bir katkı sağlayacaktır. Bazı çok kilolu çocuklarda veya erişkinlerde saklı penis denen (hidden penis) durum da söz konusu olabilmektedir. Bu hastalarda yapılacak işlemlerin içine mutlaka liposakşın da kombine edilmelidir. Saklı penis olgularının tedavisi daha detaylı değerlendirme ve teknik gerektirir.  Penis boyunun penisin alt bölümünden yapılacak işlemler ile 3-4 cm uzatılması da mümkündür.

Hastaların ihtiyaçları çok farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle çok iyi bir muayene şarttır. Bu muayene sırasında hastaların diğer ürolojik rahatsızlıkları olup olmadığı (ereksiyon sorunları, psikolojik sorunlar, erken boşalma gibi) çok iyi belirlenmelidir. Bu ameliyatlardaki en önemli noktalardan biri ise hastaların beklentilerinin çok iyi anlaşılmasıdır. Medyada yer alan ve bilimsel olmayan pekçok haberlerde 5-10 cm uzatılabileceğini okuyan bir hastanın bu beklentilerinin gerçekçi olmadığı hastaya söylenmelidir. Özellikle reklamları fazlaca yapılan cihazlar ve tabletlerin bahsedilen etkilerinin gerçeği yansıtmadığı hatta vücutlarının bundan zarar görebileceği konuları da hasta ile mutlaka konuşulmalıdır. Penis uzatma ameliyatlarının en güzel sonuçları ereksiyon halinde iken ortaya çıkmaktadır. Bu ameliyatın bu konu ile ilgilenen deneyimli bir cerrah tarafından yapılması oluşabilecek komplikasyonları önleyecektir.

Penis uzatma ameliyatına karar veren bir hastada bu işlem lokal anestezi ile yapılabileceği gibi tercihen sedasyon anestezisi ile de yapılabilir. Penis kökünde doktorunuzun size tarif edeceği küçük bir iz kalacaktır. Genellikle ciltte uzatma da yapılmaktadır. Steriliteye dikkat edilerek yapılacak bir işlemden sonra hastaların 3-7 gün istirahat etmeleri önerilir. Erken dönemde istirahat etmeyen hastalarda ameliyat bölgesinde oluşacak şişlikler iyileşmeyi güçleştirecektir. Doktorunuz yapılan işleme bağlı olarak size masaj önerebilir.  Cinsel ilişkiye ne zaman başlanabileceği konusunda doktorunuzun size önerileri önemlidir.

Bu gönderiyi paylaş